ProtonSoftware powstał jako internetowy wizerunek organizacji stworzonej przez Patryka Mikulskiego, i pod tym właśnie brand-em wypuszczane są wszystkie produkty takie jak aplikacje, kursy, ten blog, oraz wiele innych rzeczy które powstaną w przyszłości.

ProtonSoftware to jednak inicjatywa kilku osób – jest współtworzona przez nasz Team.

Pomysł narodził się podczas studiów – stworzyłem już wcześniej kilka aplikacji desktopowych które chciałem udostępnić, zamierzałem też spróbować swoich sił w aplikacjach mobilnych, a pozostała właśnie kwestia publikacji – jako że od zawsze staram się współpracować z ludźmi by osiągać lepsze efekty, uwielbiam pracę w teamie i lubię być liderem, postanowiłem założyć ProtonSoftware – i pod tą nazwą publikować wszystko, co robię, czy to samemu czy z kimś.


W taki sposób się to zaczęło – w miarę upływu czasu, doszedł pomysł stworzenia wszelkiego rodzaju kursów, oraz idea blogowania, która by całą tą działalność skupiała w jednym miejscu – aby ludzie mieli łatwy dostęp do wszystkiego, co tworzę.

Patryk Mikulski o początkach ProtonSoftware

Motywem przewodnim bloga ProtonSoftware.NET to przede wszystkim świat Microsoft’owej technologii .NET, wokół którego się to wszystko kręci. Posty na tym blogu będą dotyczyć szeroko pojętego programowania, a te techniczne będą nawiązywać do .NET, który:

  • Jest nowoczesną technologią, rozwijaną przez dużą korporację Microsoft.
  • Jest bardzo elastyczna, można z jej pomocą stworzyć wszystko – Aplikacje desktopowe, mobilne, webowe, ML, IOT, dosłownie wszystko co tylko dusza zapragnie 🙂
  • Jest bardzo przyszłościowa – powoli wypiera archaiczną Javę, i dzięki .NET Core, wraz z JavaScriptem będzie w czołówce najbardziej istotnych technologii
  • Jest specjalizacją tego bloga – posty techniczne opierające się na kodzie będą poparte przykładami z C#
  • Wszystkie produkty ProtonSoftware typu aplikacje/kursy są z nim związane, ponieważ w tej technologii nasz Team się czuje najlepiej

Jak widać, końcówka .NET w nazwie bloga nie jest przypadkowa 🙂

Tak wyglądały początki tego bloga, które poniekąd nadal trwają. Mamy nadzieję, że w przyszłości ProtonSoftware przerodzi się w coś naprawdę ciekawego, a blog który czytasz pomoże Ci w twojej karierze.

Bardzo też potrzebny jest nam feedback, szczególnie na tym etapie rozwoju, obojętne czy dotyczy on naszych produktów, aplikacji, kursów, czy tego bloga – jeśli masz jakieś uwagi – śmiało skontaktuj się z nami!

en_GBEnglish
en_GBEnglish