Od jakiegoś czasu szukałem pomysłu na swoją własną aplikację – od zawsze chciałem tworzyć coś swojego, nawet się udało trochę w tym temacie zrobić, lecz zawsze czegoś brakowało – nigdy pomysły nie były na tyle dobre, żeby wyszło z tego coś naprawdę dużego.

Niedawno natomiast się to zmieniło – wpadłem na pomysł związany z moim hobby – motoryzacją. Napotykając problemy konsumenckie, stwierdziłem że przecież mogę je rozwiązać samemu. I tak oto właśnie narodził się pomysł stworzenia Carledge. Nareszcie jest to pomysł, który dla mnie wydaje się wartym by go rozwijać, a tego właśnie brakowało mi od zawsze.

Chcę, żeby coś z tej aplikacji wyszło. Pomysł wydaje się mieć sens i szanse powodzenia, więc bardzo chciałbym się zaangażować. Dlatego też, spodziewajcie się więcej postów w tym temacie, prawdopodobnie w formie cokilkutygodniowych update’ów o tym co udało się zrobić. Sama aplikacja będzie też pisana w taki sposób, że bardzo szybko powstanie MVP, i kolejne feature’y będą dodawane na bieżąco, więc użytkownicy będą mieć wkład w jej rozwój już od samego początku. Dobra, koniec tej gatki, na nią będzie pora w przyszłych postach, a teraz czas przejść do samego pomysłu – co to za aplikacja?

Carledge (nazwa wymyślona na szybko, być może ulegnie zmianie) będzie aplikacją społecznościową, ale nie tak jak wszystkie to tej pory – to nie ludzie będą się “spotykać”, ale samochody. Tworzymy profil samochodu, wrzucamy jego zdjęcia podobnie jak na instagramie wrzucamy swoje, i ludzie którzy mają podobny samochód lub interesują się ogólnie tym twoim subskrybują twój profil i angażują się. Mogą też być tworzone grupy, pod konkretne samochody jak również i pod konkretne wersje samochodów (nawet konkretne roczniki, pełna dowolność) przez co, jeśli np. interesujesz się (chcesz zakupić, posiadasz, cokolwiek co sprawi że będziesz chciał go zobaczyć) to możesz wyszukać konkretną wersję pojazdu. Ogólnie, takim pierwszym feature’em będzie wyszukiwarka zdjęć samochodu, ale nie po tekście, tylko po parametrach auta – przyjmijmy, że chcesz wyszukać auto X, normalnie wpiszesz je w np. w Google Images i znajdziesz zdjęcia tego samochodu, prawda? A co, jeśli masz auto X, chcesz sobie kupić felgi Y, jak wtedy to zrobisz? Czy będziesz w stanie wyszukać auto X, w czarnym kolorze, w sportowej wersji wyposażenia i z felgami Y o konkretnym rozmiarze w białym kolorze? No właśnie, może już być problem. A Carledge będzie właśnie polegał na tego typu wyszukiwaniach. Będziesz w stanie znaleść dowolne auto w dowolnej konfiguracji, dokładnie takiej jakiej chcesz, przez co np. możesz podjąć lepszą decyzję zakupową (np. tych felg). Oczywiście, nie istnieje zdjęcie do dosłownie każdej konfiguracji auta, ale jednak ludzie robią zdjęcia dosyć często, i te zdjęcia są, tylko potrzeba im dobrego mechanizmu wyszukiwania.

Pierwsza wersja aplikacji będzie zawierać właśnie wyszukiwarkę zdjęć. Następnie będą podjęte prace nad aspektem społecznościowym apki i tworzeniem grup entuzjastów konkretnych pojazdów. Dalsze plany obejmują między innymi marketplace (aukcje) i notyfikacje na temat np. poszukiwanej rzadkiej części/pojazdu.

Apka będzie dostępna w wersji mobilnej i webowej. Jeszcze nie jest ustalone, od której zacznę.

Pomysł jest oczywiście w bardzo wczesnej fazie, być może się jeszcze dużo razy zmieni. Ale najważniejsze jest to, że w końcu ten pomysł jest, i ma ręce i nogi, o czym od dawna marzyłem.

Co o nim sądzisz? Będziesz śledzić losy aplikacji? Może chciałbyś ją używać, bo np. interesujesz się samochodami? Daj znać w komentarzu.

Categories: Non classé

Patryk Mikulski

Programowaniem zajmuje się od 4 lat i jest to moja pasja. Jestem autorem wszystkiego co związane jest z ProtonSoftware.NET. Specjalizuję się w platformie .NET z językiem C# na czele. Pracuję zarówno na etacie, jak i zajmuję się własnymi aplikacjami. Najlepiej czuję się w roli team leadera. Preferuję pełne skupienie na praktyce i efektach pracy - teoria jest dobra tylko w teorii.

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

en_GBEnglish
en_GBEnglish